טיפולי בוטוקס

בכל העולם אנשים רבים סובלים מתופעה המוכרת כקמטי הבעה, קמטים אלו הם אינם תוצאה של זקנה אלא בעיה הנגרמת משרירים שתפקודם לקוי והם מתוחים, השריר המתוח יוצר על פני עור הפנים גלים הדומים לקמטים ומכונים קמטי הבעה, את אותם קמטים הכי טוב ומומלץ להעלים באמצעות חומר בוטוקס.

מה זה בוטוקס?

ובכן חומר הבוטוקס הוא בעצם רעלן הנקרא בוטוליזם טוקסין, רעלן זה ידוע בחוזקו וברעילותו לגוף האדם אך במידה ומשתמשים בו במינונים מזעריים הוא מסוגל לבצע פלאים בגוף האדם שאחד מהם הוא לא אחר מאשר היעלמות קמטי ההבעה.

שימושים מודרניים בחומר הבוטוקס

חומר הבוטוקס משמש בעיקר לטיפול בקמטי הבעה כמו שציינו קודם לכן אבל לא רק… כמו כן נעשה בו שימוש בטיפולים כגון” הזעות יתר במקומות שונים בגוף ופתרון למיגרנות קשות.

 

להצעות מחיר עבור טיפול בוטוקס בכל אזור בגוף לחצו כאן

כיצד הבוטוקס פועל למעשה

אז את העובדה שהבוטוקס הוא למעשה חומר המכיל רעלן חזק הנקרא בוטוליזם טוקסין כבר הבנתם, עכשיו נסביר כיצד הוא בעצם פועל. ובכן רעלן הבוטוליזם טוקסין הוא חומר חזק מאד שעלול לגרום לאנשים נזקים קשים ואף מוות במינונים גבוהים אך כאשר עושים שימוש במינונן מאד, מאד נמוך כמו זה שעושים בטיפולי בוטוקס אז הרי שמצליחים להפיק מהרעלן העוצמתי אפקט שמסייע לשתק שרירים, בלוטות זיעה ועצבים פגועים על מנת להשיג מטרה רפואית כזו או אחרת.

  • הזרקת בוטוקס למניעה של קמטי הבעה – זהו הטיפול הנפוץ ביותר שעושה שימוש בחומר הבוטוקס, בטיפול זה המטופל יקבל זריקת בוטוליזם טוקסין לשרירים שגורמים לקמטי ההבעה להופיע ובכך יגרום לשיתוקם ולהרפייתם לאחר יום עד יומיים קמטי ההבעה יעלמו למשך תקופה של חודשיים שלושה.
  • הזרקת בוטוקס למניעה של הזעה מוגברת באזור כלשהו בגוף – אנשים עם בעיות זיעה מוגברת באזורים שונים בגוף יכולים לקבל זריקת בוטוליזם טוקסין אל בלוטת הזיעה באזור הבעייתי ובכך לגרום לשיתוקה והפסקת פעילותה למשך חודשיים שלושה.
  • הזרקת בוטוקס לעצבים פגועים שיוצרים מגרנות – קיימים לא מעט אנשים בעולם הסובלים ממיגרנות קשות כתוצאה של עצבים פגועים או עצבים ששריר מסוים לוחץ עליהם, באמצעות הזרקת בוטולויזם טוקסין אל השריר הלוחץ או אל עבר העצב הפגוע ניתן להפחית את הכאב והלחץ.

חשוב לדעת כי השפעתו של חומר הבוטוקס חולפת ומתפוגגת לה כעבור מספר חודשים ואין לראות בבוטוקס כטיפול חד פעמי שמחזיק מעמד לעד.