בוטוקס סיכונים – כל מה שלא ידעתם על בוטוקס

בוטוקס הוא רעלן חזק מאד המוכר גם כאחד מהחומרים המובילים בתחום הרפואה הקוסמטית. רבים לא יודעים זאת אך לבוטוקס שימושים רבים וגם סיכונים

מה זה בוטוקס?

בוטוקס הוא אחד מהרעלנים החזקים ביותר שאנו מכירים. זה הוא רעל קטלני המופק על ידי חיידק הנקרא בוטוליזם טוקסין ויכול לגרום לשיתוק ואפילו במקרים קיצוניים גם למוות. הסיבה שרעלן הבוטוקס אינו גורם לתופעות שליליות כמו בעבר היא מאחר ומשתמשים במינונים נמוכים מאוד של החומר. אם מגזימים בשימוש בבוטוקס סיכונים ותופעות שליליות אלו יכולות להתקיים.

למה הוא משמש?

הבוטוקס משמש למגוון טיפולים רפואיים ולא רק לטיפולים קוסמטיים. הרפואה המודרנית משתמשת ברעלן הבוטוקס גם להעלמת קמטי הבעה, פרקינסון, מיגרנות, פגיעות עצביות, טיפולים בהזעת יתר ועוד. טיפולים אלו נעשים על ידי רופא מומחה ובהשגחה מלאה של צוות רפואי.

בוטוקס סיכונים נפוצים

לרעלן בוטוקס סיכונים מסוימים שעלינו להיות מודעים אליהם כאשר אנו מחליטים לעבור טיפול הכולל בוטוקס.

כאבים – טיפולי הזרקת בוטוקס לרוב מלווים בכאבים מקומיים במקום ההזרקה. למרות זאת נרשמו מקרים רבים של כאבים בלתי נסבלים בהם נדרשו המטופלים לקחת גם משככי כאבים להקלה.

צניחת עפעפיים – צניחת עפעפיים הוא אחד מתופעות הלוואי המוכרות של טיפולים בבוטוקס באזור העיניים, תופעת הלוואי מתרחשת בעקבות פגיעה בשריר העפעפיים באופן לא מתוכנן.

שטפי דם – סיכון נוסף של הטיפול ברעלן הבוטוקס הם שטפי דם. שטפי דם המופיעים בשטח קטן ומוגבל לאחר הטיפול. ברוב הפעמים שטפי דם עוברים מעצמם ללא צורך במתן טיפול רפואי מיוחד הנלווה לטיפול בבוטוקס.

לרעלן בוטוקס סיכונים נוספים כמו במקרים של הזעה מוגברת: טיפול בהזעה מוגברת על ידי בוטוקס יגרום אולי להפחתה בהזעה אך הריח המופק מאותה הזעה מוגברת יימשך. לבוטוקס סיכונים שעלינו להתייחס אליהם לפני שאנו בוחרים טיפול כזה או אחר, יש להתייעץ עם רופא מומחה שיוכל לתת לנו את חוות הדעת הנכונה ביותר עבורנו, או כמו האמרה הידועה כל מקרה – לגופו.