טיפולי הסרת משקפיים בלייזר

המדע והרפואה המתקדמת של ימינו הביאו עמם בשורה משמחת עד מאד עבור אנשים הסובלים מלקויי ראייה הצריכים הרכבת משקפיים, בשורה זו היא לא אחרת מאשר טיפול הסרת המשקפיים באמצעות מכשיר הלייזר.

בעמוד זה תקבלו סקירה על טיפולי הלייזר השונים שקיימים, תקבלו מושג כללי כיצד מתבצע כל טיפול וטיפול, מהי ייחודיותו, יתרונותיו וחסרונותיו, נשתדל לפרוס בפניכם כמה שיותר מידע כדי שתוכלו פחות או יותר לקבל מושג על עולם זה.

טיפולי הסרת משקפיים בלייזר שיטות ומכשירים

  • PRKניתוח זה הוא החלוץ של כל ניתוחי הסרת המשקפיים בלייזר, הוא היה הראשון שיצא לאור ועד היום הוא עדיין אחד המוכרים והפופולאריים שבניתוחי הלייזר. טיפול זה הוא גם למעשה נחשב לניתוח להסרת המשקפיים בלייזר הכי בטוח מבחינת הסיכונים שטומן בחובו ניתוח שכזה וזאת בזכות העובדה כי הניתוח מתבצע אך ורק על פני השכבות הראשונות של הקרנית ולא חודר פנימה עמוק אל החלקים היותר מסוכנים ורגישים. אך לניתוח זה גם חסרונות והם די בולטים דווקא בתהליך ההחלמה שצפוי להיות ארוך וכואב יותר הסרת משקפיים בלייזרמשאר הניתוחים בעיקר בגלל אופי חיתוך שכבת האפיתל שגורמת לה להחלים זמן ממושך יותר מניתוחים אחרים. בדרך כלל מי שפונה לניתוח כזה אלו הם אנשים אשר להם שכבת קרנית דקה יחסית או אנשים הפוחדים מהסיכונים שמעט יותר משמעותיים בטיפולים אחרים.
  • LASIKניתוח לייזר להסרת משקפיים זה הוא המבוקש ביותר בקרב הציבור כיום, הסיבה לכך היא מכיוון כי ניתוח זה הוא בעל ההחלמה המהירה ביותר שקיימת ועם הכי פחות כאבים, ישנם אנשים שחוזרים לשגרת העבודה שלהם כבר יום יומיים לאחר הניתוח. אך ניתוח זה איננו מתאים לכל אחד מכיוון כי הוא מצריך שכבת קרנית עבה יחסית ולכן רבים מהאנשים שרוצים לבצע דווקא את טיפול זה לא יכולים בעקבות כך שהקרנית שלהם צרה מידי.
  • LAESKניתוח זה הוא בדרך כלל המפלט של אנשים שרוצים לבצע את ניתוח ה – LASIK אבל הנתונים הפיזיים של הקרנית שלהם לא מאפשרים שלהם, ניתוח זה הוא מעיין שילוב מוצלח של שני הניתוחים מעלה בתוצאותיו הוא מביא עמו החלמה מהירה ופחות כואבת מזו של ה – PRK וזמן החלמה מהיר יותר.